Region
autor: Radio Leliwa | 17.02.2017

Stalowa Wola: Abolicja dla czytelników przetrzymujących książki tylko do soboty

Stalowa Wola: Abolicja dla czytelników przetrzymujących książki tylko do soboty
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli dobiega końca abolicja dla czytelników. Od poniedziałku osoby, które nieraz całe lata zalegają z oddaniem książek teraz mogą to zrobić bez uiszczania kary. A osoby które przetrzymują książki wypożyczone ze stalowowolskiej biblioteki stanową niemałą grupę czytelników. Mówi Joanna Rybak kierownik Biblioteki Głównej:
Wśród tych osób są prawdziwi rekordziści, którzy przetrzymują książki nawet przez 4 lata. A jakie kary finansowe grożą tym, którzy zalegają z oddaniem książek świadczy przykład czytelnika przetrzymującego w domu 5 książek wartych w sumie niecałe 34 złote. Po kilku latach kara do zapłacenia urosła do kwoty 171 złotych. Teraz ma szansę oddać książki bez konieczności zapłacenia takiej kary. Stalowowolska biblioteka ma również propozycję dla tych, którzy zgubili książki:
Jeśli czytelnicy nie skorzystają z abolicji, która potrwa jeszcze tylko do soboty 18 lutego, muszą się liczyć z tym, że w skrzynce pocztowej znajdą pozdrowienia z biblioteki, czyli ostateczne upomnienie, a do naliczonej kary dojdą jeszcze koszty sądowe. (Marta Górecka)
Copyright © 2013 Radio Leliwa
Created by EFEKT Biuro Promocji i Reklamy