Region
autor: Radio Leliwa | 09.11.2017

Sandomierz: Konferencja 'Solidarni z rodziną'.

Sandomierz: Konferencja 'Solidarni z rodziną'.
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej i Region Ziemia Sandomierska NSZZ 'Solidarność' zapraszają na konferencję 'Solidarni z rodziną'. Mówi prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej Krzysztof Szatan:
Konferencję zainauguruje w katedrze o godzinie 10.00 Msza święta w intencji rodzin. Po wystąpieniach minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej i sekretarza stanu w ministerstwie rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisława Szweda misję rodziny w dziejach narodu przybliży w swoim wykładzie historyk prof. dr hab. Jan Ptak. Mówi dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej ks. dr Tomasz Cuber, który poruszy zagadnienie współpracy rodziny i szkoły w świetle dokumentów Kościoła.
'Rodzina a naród dziś' to tytuł kolejnego wykładu, który wygłosi socjolog dr Urszula Bąk, zaś reformie szkolnictwa i trosce o rodzinę poświęcone będzie wystąpienie przewodniczącego Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ 'Solidarność' Ryszarda Proksy. Konferencja odbędzie się 18 listopada o godzinie 10:00 w Katolickim Domu Kultury w Sandomierzu. Patronat medialny nad konferencją objęło Radio Leliwa. (Joanna Sarwa)
Copyright © 2013 Radio Leliwa
Created by EFEKT Biuro Promocji i Reklamy