Sport
autor: Radio Leliwa | 09.02.2018

Region: Rozpoczęliśmy olimpiadę…

Region: Rozpoczęliśmy olimpiadę…
W sanockiej Arenie odbyła się ceremonia otwarcia XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. To święto dla młodych sportowców i namiastka prawdziwych igrzysk, a zarazem motywacja do pracy, która ma zaowocować startem w dorosłych igrzyskach tak jak w przypadku podkarpackich reprezentantów w Pjongczangu: Piotra Michalskiego czy Eweliny Marcisz. Życzę abyście dali z siebie wszystko, to jest sukces każdego sportowca - mówił burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro.
Na rozpoczęciu 24. Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Podkarpackie 2018 obecny był również sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, który wraz z Marią Kurowską, wicemarszałkiem województwa podkarpackiego, dokonali otwarcia olimpiady.
Rywalizacja młodzieżowych drużyn potrwa do 15 marca. Sportowe zmagania toczyć się będą w 13 dyscyplinach, w 8 miejscowościach gdzie rywalizować będzie 1147 zawodników Na Podkarpaciu odbędą się zmagania w hokeju na lodzie, w łyżwiarstwie figurowym, w łyżwiarstwie szybkim - tor długi i w short-tracku (Sanoku), w narciarstwie alpejskim i w snowboardzie (Ustrzyki Dolne), w narciarstwie klasycznym (Ustianowa) oraz w… koszykówce (Łańcut, Stalowa Wola), którą wyjątkowo dołączono do zimowych zmagań. Niestety w podkarpackiej infrastrukturze brakuje skoczni narciarskiej, toru saneczkowego czy areny do biathlonu stąd też te dyscypliny rozgrywane są gościnnie w województwie małopolskim. (Tomasz Łępa)
Copyright © 2013 Radio Leliwa
Created by EFEKT Biuro Promocji i Reklamy