Region
autor: Radio Leliwa | 12.07.2018

Region: Promujmy nasze smaki…

Region: Promujmy nasze smaki…
'Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski' to wspólna inicjatywa trzech regionów, które w 2016 roku zdecydowały, że chcą razem poprzez kulinarne dziedzictwo swych ziem dotrzeć do jak najliczniejszego grona odbiorców. Lubelszczyzna, Podkarpacie i Podlasie jednocześnie promują lokalne atuty, kulturę, atrakcje turystyczne i co najważniejsze - lokalnych producentów żywności tradycyjnej i ekologicznej najwyższej jakości. Mówi wicemarszałek województwa lubelskiego Grzegorz Kapusta.
Kulinaria to nasza tradycja i chcemy ją promować jak najszerzej - mówi Andrzej Pleszuk dyrektor Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich urzędu marszałkowskiego z Podlasia.
W podobnym tonie wypowiada się burmistrz Narola Stanisław Woś.
Podkarpacie zajmuje I miejsce w kraju na liście Ministerstwa Rolnictwa, gdzie zarejestrowanych jest aż 227 produktów regionalnych. Lubelskie i Podlaskie są województwami także przodującymi w Polsce pod względem rejestracji produktów tradycyjnych. Mówi Piotr Pilch Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego
Jak zaznacza Piotr Pilch chcemy, aby nasze inicjatywy miały przełożenie na wykorzystania naszych pomysłów na skalę komercyjną- dodaje. (Tomasz Łępa)
Copyright © 2013 Radio Leliwa
Created by EFEKT Biuro Promocji i Reklamy