Zapowiedzi
autor: Aneta Bochnak | 30.01.2017

Mielec: Sztuka Wiatrów. Wystawa malarstwa i rysunku.

Mielec: Sztuka Wiatrów. Wystawa malarstwa i rysunku.

Od 2 do 26 lutego w Galerii ,,ESCEK” Domu Kultury SCK prezentowana będzie wystawa malarstwa i rysunku Marka i Tomasza Wiatrów. 

Rodzina Wiatrów ma artystyczne zainteresowania, chociaż od pokoleń dominują w niej lekarze, absolwenci Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tomasz Wiatr łączy te dwie tradycje. Z zawodu jest lekarzem, a jego pasją jest rysunek. Jego ojciec, Marek Wiatr, jest śpiewakiem operowym, absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, ale uczył się także malarstwa u znanego artysty, Stanisława Kochanka, a także w pracowni prof. ASP Alojzego Siwickiego w Krakowie. Jego kariera śpiewaka operowego splata się od lat z twórczością malarską. Wystawia swoje obrazy i grafiki na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Ma ich na swoim koncie już blisko 40. Wystawia w kraju i poza jego granicami.

Syn Tomasz posiada w swoim dorobku 15 wystaw krajowych i zagranicznych, chociaż swoją przygodę z rysunkiem rozpoczął dopiero w 2010 roku cyklem portretów ludzi świata kultury i mediów.Tomasz Wiatr mieszka i pracuje w Krakowie, ale od lat prowadzi także praktykę lekarską w Mielcu.

Wernisaż wystawy: 2 lutego godz 18.00, Galeria ESCEK

Copyright © 2013 Radio Leliwa
Created by EFEKT Biuro Promocji i Reklamy