Region
autor: Radio Leliwa | 07.12.2017

Mielec: Ratownicy z mieleckiego pogotowia pogłębiali wiedzę o ostrych zespołach wieńcowych

Mielec: Ratownicy z mieleckiego pogotowia pogłębiali wiedzę o ostrych zespołach wieńcowych
Ratownicy medyczni i pielęgniarki z mieleckiego pogotowia ratunkowego zgłębiali temat postępowania w ostrych zespołach wieńcowych. Swoją wiedzą dzielił się wykładowca z wydziału medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, Grzegorz Kucaba. Jak się okazuje, zdecydowana większość wyjazdów zespołu ratownictwa medycznego ma kontekst problemów z układem krążenia. Wśród tych przypadków są typowo książkowe, ale są też inne, niezwykle skomplikowane - mówi prelegent:
Takie szkolenia pozwalają znacznie bardziej wgłębić się w temat, przeanalizować różne przypadki, wyjaśnić podłoże naukowe wdrożenia danych procedur medycznych:
Dyrektor mieleckiego pogotowia Paweł Pazdan tłumaczy iż zdaje sobie sprawę, jak wiele wymaga się od ratowników, którzy nie zawsze mogą wyjechać na szkolenie daleko aby uzupełnić wiedzę dlatego działająca Szkoła Ratownictwa Medycznego, której zadaniem jest stwarzać chętnym możliwość uczestnictwa w kilkugodzinnym, wartościowym szkoleniu na miejscu daje możliwość zdobywania wiedzy na miejscu. (Tomasz Łępa)
Copyright © 2013 Radio Leliwa
Created by EFEKT Biuro Promocji i Reklamy