Sport
autor: Radio Leliwa | 17.02.2017

Mielec: Piłkarze Stali Mielec kończą obóz w Turcji, w sobotę Turniej Dawnych Mistrzów w Mielcu

Mielec: Piłkarze Stali Mielec kończą obóz w Turcji, w sobotę Turniej Dawnych Mistrzów w Mielcu
Sparingiem z bułgarskim pierwszoligowcem FC Levski Karlovo, Biało-Niebiescy zakończyli kontrolne mecze podczas tureckiego obozu przygotowawczego. Stal pokonała zespół z dolnej części bułgarskiej drugiej klasy rozgrywkowej 2:1. Mielczanie byli zdecydowanie lepsi, ale mieli też kłopot ze skutecznością. Stal prowadziła po bramce Kamila Raduljego, który głową uderzył po podaniu ze skrzydła. Bułgarzy wyrównali tuż po przerwie, po dosyć przypadkowej bramce, która wynikała raczej z dekoncentracji mieleckiej defensywy. Stalowcy błyskawicznie odpowiedzieli trafieniem z bliska Szymona Sobczaka i stwarzali też kolejne okazje. Tak po sparingu mówił zawodnik Stali, Mateusz Cholewiak.
Wszystkie trzy sparingi w Turcji Stalowcom sędziowali arbitrzy z Macedonii, przebywający na tureckim wybrzeżu na obozie przygotowawczym. W meczu z Bułgarami pracowali nawet sędziowie bramkowi. Jak dodaje drugi trener Stali, Maciej Serafiński, mielecka drużyna jest przygotowana do rundy wiosennej.
W sobotę od 12:00 na boisku Hotelu Rado odbywać się będzie Turniej Dawnych Mistrzów. W pierwszym meczu Stal Mielec podejmie Stal Rzeszów. W spotkaniu numer dwa Garbarnia Kraków zmierzy się z Pogonią Lwów. Później zaplanowane zostały mecz o trzecie i pierwsze miejsce. Zakończenie Turnieju Dawnych Mistrzów tuż po godz. 17.00 . (Tomasz Łępa)
Copyright © 2013 Radio Leliwa
Created by EFEKT Biuro Promocji i Reklamy