Kultura
autor: Radio Leliwa | 12.06.2018

Mielec: Roztańczony Chorzelów.

Mielec:   Roztańczony Chorzelów.
Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie już w niedzielę zaprasza na XI Podkarpacki Jarmark Ludowy 'Roztańczony Chorzelów 2018'. Wydarzenie w swoich głównych celach zakłada ochronę tradycji regionu, promowanie twórczości wokalnej, muzycznej i tanecznej. Jarmark to także konfrontacja artystycznych dokonań dziecięcych, młodzieżowych i seniorskich zespołów tańca ludowego oraz kapel ludowych. Mówi Bożena Telega , koordynator wydarzenia.
Poza wydarzeniami zaplanowanymi na scenie przez cały czas na specjalnych stoiskach prezentowane będą wystawy rękodzieła ludowego oraz rzemiosła. Jarmark będzie też okazją do spróbowania tradycyjnych potraw regionalnych.
Jarmark będzie miał miejsce na terenach parafialnych Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie a jego rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 14.00 Tegoroczną edycję patronatem honorowym objął Wójt Gminy Mielec Józef Piątek, natomiast partnerem wydarzenia po raz pierwszy zastało Województwo Podkarpackie. Patronuje Radio Leliwa. (Tomasz Łepa) .
Copyright © 2013 Radio Leliwa
Created by EFEKT Biuro Promocji i Reklamy