Kultura
autor: Radio Leliwa | 13.08.2018

Klimontów: XXII Jarmark na Świętego Jacka

Klimontów:  XXII Jarmark na Świętego Jacka
Już po raz dwudziesty drugi w Klimontowie odbędzie się Jarmark na Świętego Jacka. To doroczne święto gminy i jej mieszkańców. Tegoroczna edycja rozpoczyna się w środę i potrwa trzy dni. Mówi Tomasz Ferens z Gminnego Ośrodka Kultury:
Pierwszy dzień to tradycyjne dożynki. W południe w kościele parafialnym odprawiona zostanie uroczysta msza święta. Później przemarsz na stadion, gdzie zaplanowano część obrzędową:
Od godziny 11 przy miejscowej szkole podstawowej stacjonował będzie punkt poboru krwi:
Czwartkowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 15 turniejem sportowym. Na 19.15 zaplanowano występ kabaretu OTTO, natomiast na 21.30 koncert zespołu Elektryczne Gitary. W piątek odpust na św. Jacka. W południe w kościele przy klasztorze msza odpustowa, podczas której wręczone zostaną nagrody za najpiękniejsze wieńce dożynkowe. O 15 koncert Perły Muzyki Klasycznej w wykonaniu muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej. Od 16 zabawa na miejscowym stadionie. Charytatywny mecz piłki nożnej, pokazy strażackie, rycerskie i artystyczne. O godzinie 19.45 koncert zespołu Enej. Codziennie wieczorem zaplanowano zabawy taneczne, a całość zwieńczy pokaz ogni sztucznych. Radio Leliwa jest patronem medialnym wydarzenia. (Marcin Gabrek)
Copyright © 2013 Radio Leliwa
Created by EFEKT Biuro Promocji i Reklamy