Region
autor: Dominik Siatrak | 14.03.2018

Gorzyce: Powódź już nie będzie straszyć

Gorzyce: Powódź już nie będzie straszyć
Bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolinie Wisły i Sanu było tematem konferencji, którą zorganizowano w Środowiskowym Domu Kultury w Gorzycach. Wzięli w niej udział między innymi samorządowcy z powiatów tarnobrzeskiego i sandomierskiego a także przedstawiciele instytucji związanych z szeroko pojętą gospodarką wodną. W ocenie dyrektor Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Rzeszowie Małgorzaty Wajdy bardzo znaczącym elementem w zapewnieniu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w tym regionie było stworzenie tak zwanej koncepcji sandomierskiej. To projekt niezbędnych do wykonania prac na obszarze, jaki najbardziej ucierpiał w czasie ostatniej powodzi. Zakładał on remont wszystkich wałów od Zawichostu do Nagnajowa, na Wiśle i jej dopływach. Dotychczasowe inwestycje są wykonane w oparciu o najwyższą wodę z 2010 roku:
Wójt Gorzyc Leszek Surdy cieszy się z kończących się prac na wiślanym wale w Tarnobrzegu. Podkreśla przy tym, że sporo prac zostało do wykonania także na terenie jego gminy:
Podczas konferencji zapowiedziano kontynuacje działań związanych z modernizacją wałów przeciwpowodziowych. Prace zaplanowano między innymi na Wiśle, Sanie, Łęgu, Trześniówce oraz rzece Osa. Pieniądze na znaczną część inwestycji pożyczy Bank Światowy.
Copyright © 2013 Radio Leliwa
Created by EFEKT Biuro Promocji i Reklamy