autor: Ewa Wójcik - Lis | 02.03.2017

Gmina Osiek. Prośba o pomoc dla pogorzelców.

Gmina Osiek. Prośba o pomoc dla pogorzelców.

 

 

Potrzebują pomocy przy odbudowie dachu i remoncie domu. Zofia Cabel  z miejscowości Bukowa w gminie Osiek   wraz z synem, pod koniec lutego stracili dach nad głową. Powodem był pożar w wyniku którego  spłonął dach budynku.  Podczas akcji gaśniczej zalane zostało wnętrze mieszkania. Matka, która wychowała ośmioro dzieci, prosi o wsparcie.

 

Pożar wybuchł wieczorem. Ogień zauważył syn, który zaniepokojony odgłosami ze strychu wybiegł na podwórze. Potem wszystko potoczyło się bardzo szybko - wspomina Zofia Cabel.

 

 

 

 

- Sytuacja rodziny jest bardzo trudna - powiedziała  nam Małgorzata Skwarzec, specjalista pracy socjalnej  w Ośrodku Pomocy Społecznej w Osieku. Nastoletni syn Zofii Cabel wciąż się uczy.  Dochodem kobiety są: zasiłek  stały z pomocy społecznej, niewielkie alimenty i zasiłek rodzinny. Kwota nie pozwala na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Wsparcie finansowe jakie teraz, w  związku ze zdarzeniem losowym kobieta otrzymała z OPS-u również nie pokryje najpilniejszych robót.

Dzieci Zofii Cabel mogą wspomóc matkę  siłą własnych rąk ale nie materialnie. W tej chwili najważniejsze jest żeby dom udało się pokryć dachem.

Każdy kto zechce pomóc rodzinie na stronie internetowej www.leliwa.pl znajdzie numer telefonu do Zofii Cabel, a także numer konta kobiety.

Zofia Cabel – 881 327 062

Nadwiślański Bank Spółdzielczy - 96851700070070000190730001

 

Copyright © 2013 Radio Leliwa
Created by EFEKT Biuro Promocji i Reklamy