Mielec: Sukces Grupy Tańca “Beznazwy” w Pucharze Polski w Tańcu Nowoczesnym w Inowrocławiu

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Dominik Siatrak

Kolejny sukces o zasięgu ogólnopolskim odnieśli soliści, duety i grupy należące do Grupy Tańca “Beznazwy” działającej przy Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu, których choreografem jest Joanna Lonczak.
Podczas zawodów Otwartego Pucharu Polski w Tańcu Nowoczesnym Inowrocław 2013 tancerze Grupy Tanecznej “Beznazwy” zdobyli cztery medale – dwa złote, srebrny i brązowy – notując następujące rezultaty: w kategorii jazz/modern jazz SOLO powyżej 15 lat tancerze zdominowali rywalizację – 1. miejsce zajął Jarek Mysona, 2. miejsce – Martyna Zielińska, 4. Paulina Halota, 5. Dominika Żak, 6. Weronika Sowa, w kategorii jazz/modern jazz
DUET powyżej 15 lat 1. miejsce zajął duet Paulina Halota – Jarek Mysona.
Grupy również zaprezentowały się bardzo dobrze w komplecie występując w ścisłych finałach. W kategorii inne formy tańca – miniformacje grupa “Beznazwy” zajęła 3. miejsce za układ “Grawitacja” , w kategorii inne formy tańca – formacje taneczne, do 15 lat – młodsza G.T “Beznazwy” zajęła 6. miejsce za układ “Kołysanka”, i w tej samej kategorii tanecznej pow. 15 lat również 6. miejsce zajęła starsza G.T “Beznazwy” za układ “Szach-mat”.
Wszystkie zespołowe choreografie i całościowy nadzór nie tylko artystyczny nad tancerzami przygotowała i sprawowała choreograf grupy Joanna Lonczak oraz instruktor taneczny Izabela Serwan.