Gdańsk: Udany debiut zawodniczek Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg w olimpijskiej klasie Radial.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

W Narodowym Centrum Żeglarstwa w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski Klas Olimpijskich w Żeglarstwie. Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg reprezentowały dwie zawodniczki w klasie Laser Radial – Lilly May Niezabitowska oraz Aleksandra Bobula.

Dla zawodniczek do tej pory pływających na innych łódkach był to debiut w tej klasie. Dzięki wsparciu sponsorów, udało się wyposażyć je w odpowiedni sprzęt.

Swój pierwszy występ tarnobrzeżanki mogą zaliczyć do bardzo udanych. Lilly May Niezabitowska zajęła pierwsze miejsce i otrzymała złoty medal w kategorii U-17, dający jej tytuł Mistrza Polski. W kategorii U-19 zajęła drugie miejsce. W klasyfikacji generalnej uplasowała się ostatecznie na szóstej pozycji. Aleksandra Bobula zajęła dziesiątą pozycję wśród juniorek młodszych (U-17) i 22. pozycję w klasyfikacji generalnej.